Zkušební Polygony DC

Nový polygon s dynamickými sloty

Vývoj jde stále kupředu. A tak přišel čas uvést v život můj nový testovací polygon. Je to udělané tak, že má sloty pro výměnu cílů. Takže co tam půjde strčit, to půjde testovat. Navíc mám kastliky na změnu půdního vlivu, a takže testovat půjde od dolomitických alkalických vápenců pro alkalická nastavení přes prosolené plážovky až po amfibolit, křemenné podloží, opuky, ruly,a samozřejmě až po obávaný čedič. Ale to je vyšší dívčí, většina vad je stejně spojená s technikou hledání a nastavením, a to jak který člověk osobě hledá, to já už ovlivním těžko. Ale pro poznání a pochopení detektoru a ultimátní ukázku tohle jo a tohle ne, je to to pravé. Je to taková soukromá radůstka :-) . Jak je na klipu níže vidět, když ho shlédnete, o mimořádky nebyla v průběhu výstavby nouze :-)

Jak jsou sloty hluboko? Na pravé straně je trojice. Rovnoběžné 16 a 14 cm, které jsou od sebe v koncovce vzdálené dvanáct centimetrů. K nim běží ještě osmnácticentimetrový slot, který končí na dotyk se slotem 14. Čili jde dosouvat či podsouvat nebo nadsouvat proměnlivě železo, nebo co chcete. Jak je libo, prosím :-)

Potom tady máme, na druhé straně polygonu, dvacítku, dále pokračujeme sloty 32 a 27 cm. Pod dvacítkou, dvaatřicítkou a dvacet sedmičkou probíhá průběžný slot v úkosu, od hloubky 10 až po 50 cm v maximálce. Průběžný úkos běží nad dvacítkou, těsně, potom klesne aby šel cca deset nad dvaatřicítku a projde dvacet pod dvacet sedmičkou.  K tomu je ve středu polygonu ještě jeden slot, je to ničím nestíněná čtyřiadvacítka. Což je tak říkajíc lamač chleba.

Testovací polygon pro zákazníky detektor kovu

Mám za sebou první ochutnávkové testy. Nejprve jsem si to celé prošel s Tesoro Tejon, abych se ujistil, jak to mám udělané na detektoru, který mám poměrně dlouhodobě a pro mě dost hezky nachozený, a dobrý. Spodní partie jsem protestoval ještě s Golden Mask GM4Pro, písek i zeminu. Je třeba pečlivě kontrolovat, stejně tak kameny, aby tam nebylo želízko nebo něco co se detektorům nelíbí.  Na polygonu už byla ostrá zákaznická testovačka, s výbornými začátečnickými detektory Tesoro Silver SE, LP ZERO a Minelab X-Terra 305. Cíle klasika, stříbrný fenik, pražák a svátostka. Nemám v úmyslu sdělit, co si zákazník nakonec vzal. Rozhodující je, že na nastavení, možnosti, a celkový vjem z detektoru to skvěle přidává zájemci o detektor potřebné informace pro rozhodnutí.

Testovací polygon pro zákazníky detektory kovu

Hlavně pro mě to je velíké potěšení, protože ty dynamické sloty se změnou polohy dvou a více cílů ukazují celou řadu pěkných informací, co je třeba nastavovat, jak to nastavovat, a zda na to detektor stačí, až kam, a to zase stačí mě. Proto jsem si tu radost v první řadě udělal.

Budování polygonu krok za krokem máte níže na klipu, a snad Vás to zaujme. Tím také oznamuju, že postupně vykopu v rámci vlastních testů a při konzultačních dnech (jsou v kalendáři akcí DETEKTOR CENTRÁLA) staré polygony, tedy Free Ride polygon, a také Stříbrný polygon. Jejich popisy jsou v archivu tady na webu. Část cílů půjde do standardních testsetů na nový sloťák. Předpokládám, že si utvořím zajímavé kolekce pro testy.

Polygon ještě nemá jméno, zatím to je Rohlik. Když to shrnu, tak v provozu má nyní DETEKTOR CENTRÁLA polygony tři. Je to tři roky starý kopaný válkařský polygon v železité půdě na Broumovsku. Tam jsou hlavně přezky a protektorátní a WWII věci, co doprovázejí typicky válkařské nálezy. Knofliky, zinkáče. Potom máme nový Rohlík pro experimentální a zákaznické testy, a stěnovou klasiku Lovecká chata. Netvrdím, že to je něco extrémního nebo extra, ale je to hlavně pro radost z poznávání a pochopení práce s detektory kovů.

Likvidace starých polygonů tady u mě doma, to bude něco. Chci si to pomaličku vychutnat. Pěkně pomalu, zatestovat si naostro, u toho vykopávání. Zase hlavně pro radost. Těším se na tuhle speciální příležitost, spojenou s vykopáním cílů na dvou starých polygonech. Ne dírou jako prase, ale na úzko. Co si nedokopu se zákazníky sám, bude dotěženo na našich zákaznických Konzultačních dnech. Ty jsou zhruba jednou měsíčně. Fungují jako poprodejní podpora našim zákazníkům, snažíme se co jde.

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA

Podívejte se jak jsme to udělali

Pokud to je naše práce pro někoho inspirací, je to jen dobře.

DETEKTOR CENTRÁLA Polygon by Slidely Slideshow

Vyberte si kvalitu. CTX 3030, Safari, E-Trac

Minelab Safari - Multifrekvenční standard na začátek

Dvakrát all metal Co za svoje peníze dostanu? Na to zákazníci myslí. Minelab Safari dává dobrou hodnotu. Vedle výkonu to je celá řada unikátních a vyspělých možností jak nastavit detektor, aby...

Minelab CTX 3030 - Top detektor pro top hledání

Pro náročné hledače. Díváte se na stručný medailonek Minelab CTX 3030. Tenhle detektor kovu je pro vyjímečné hledače. Mimořádné funkce, mimořádná separace, držení dvou cílů najednou. A vyvážení je...

Minelab E-Trac - Koncentrovaný plnokrevný výkon

E-Trac má drajv Pro detektor kovu Minelab E-Trac je příznačné, že se s ním můžete postavit naprosto čemukoliv co je na trhu, když si budete chtít změřit síly v opravdovém hledání.  Pro E-Trac...

Golden Mask 4 Pro a LP ZERO - tohle nepřejděte!

LP ZERO - Začátečnický bestseller

Nastavím a jdu Detektor kovu Golden Mask LP ZERO pracuje nad cílem bez zpoždění. Je to detektor kovů v začátečnické třídě, který uspokojí hledače svým dosahem i citlivostí. Režim dvoutónové odezvy...

GM 4 Pro - Analog na vysoké frekvenci

Též duální verze Detektor kovuGolden Mask  GM4Pro má nový box elektroniky. Výborná je oproti předchozímu modelu změna pozice audio výstupu. Detektor kovů dostal nové materiály na konstrukci...