Ostré nastavení - detektor kovu Minelab E-Trac

  Detektory kovu E-Trac a výukový seminář DETEKTOR CENTRÁLAProč byste měli chodit s detektorem kovu jako je Minelab E-Trac? Protože E-Trac patří k tomu nejlepšímu co je na trhu. Když už to tak je,  zaslouží si pár slov, tedy říct jak na něj, jak na plný plyn. Taky záleží samozřejmě na tom, kde si ho vezmete. Chybu neuděláte, když to bude tam, kde se tomuhle detektoru někdo opravdu na plný pecky věnuje. Když se dostanete už na tu úroveň, že E-Trac chcete, můžete ho zvládnout doopravdy na plno, a hledat profesionálně, ostře a dobře. Navíc, ten detektor kovu na to ve všech parametrech má, tak proč to nevyužít, a nebýt číslo jedna. Tohle je skutečný detektor, tady nebudete muset abyste našli za každou cenu jezdit někam kam jezdí i ti, co jinde nenajdou po čem jejich srdce touží. S E-Tracem najdete všude, kde něco je. A to je hlavně tam,kde ostatní neviděli nic. Pojďme tedy k pokročilým nastavením.

Detektory Minelab tlačítko do e-shopu

  S multifrekvenčním E-Tracem to je u mě tak, že to bývá druhý nejdražší detektor ve stáji. Hned po GPX. Tak jak E-Trac chodim? Nepoužívám automat. Citlivost ručně, tedy Manual, kolem 22 až 26. Multitón. To je první zlom, který musíte překonat, když nechcete být pozadu ve svých schopnostech za schopnostmi detektoru kovu. Conduct. To je taky důležité. To je druhý zlom.

E-Trac naplný pecky

  Bezpodmínečně je třeba zvládnout jak tu mašinu řídit, čili jdeme  na další nastavení pro nabroušení E-Trac pro ligu mistrů. Variability 21. To není všechno. Potřebujete nastavovat dál. Limit 6. Po noise cancelování kanál 4, jak jen to trochu jde. Recovery deep On. Recovery fast Off. Trash density Low. Ground Neutral. Tak jistě,  je to víc nastavení něž na nějakém začátečnickém detíku. Ale kdo by nechtěl to nejlepší, že. Neřikám že zrovna u nás, ale má cenu si  nechat poradit někde, kde o tom co říkají mají ponětí. To asi souhlasíte. S E-Tracem aktivně chodím, a mám ho dost v pazouře, podle mě.

Detektory E-Trac uživatelské nastavení

  Tak dál, tohle výše byla přestávka. On to je skutečný detektor kovu nejvyšší třídy, žádný povrcháč, žádný broukač podprůměrně hluboké barvy do železa. Pinpoint  bude v mode Normal. Ale pinpoint obecně používám jen když tam jsou dva cíle. Najedu na ten co si myslim že je železo, zmáčknu, a ono to vykreslí potom líp kde je ta zarušená barva.

  Dále mám nastaveno tohle: Treshold level 16. Je zajimavé, že podle vodivosti půdy s ním hýbu, na jílech dávám dokonce 15. Jedu na sluchátka Gray Ghost. Volume limit 30. Volume gain 30. Response Long. A nebo někdy Smooth. Ale spíš co unesu tak Long. Treshold Pitch  6 až 12.

   Proč ten pohyb na Treshold Pitch? To je podle očekávaných cílů. Podle toho na co se těším. Podle toho o  co na tom kterém místě hledačovi jde. Na pidi cíle dávám nižší číslo. Diskriminace jedničku z leva a do 31 zespoda celý pás. A uplně čistý QuickMask používám jako rychlý jednotlačítkový přepínání do all metal. Sonda převážně 13 palců DeTech ULTIMATE, nebo na pole s mnoha cíli základní jedenáctku DD FBS. Mimochodem, separačně je hodně dobrá, takže i v základu to hledá skvostně. Jo, a váha? Tak ta prosím zcela jistě nehledá :-).

   Jak to zní, tohle nastavení? Skvěle, mě se prostě líbí moc, dává tolik potřebné informace co je pod sondou. Poslechněte si zvokové stopy na stránce nahoře nad článkem. Fascinuje mě to problesknutí správného signálu, když ho přejede těsně vedle, nebo když je zarušený železem, a potom ho přesně dohledáte. To nepřecházejte, E-Trac skutečně umí dohledat!

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA

   

 

E-Trac v nastavení 21/6 s maximalizací výkonu

Zvuková odezva v multitonu a conduct a sondou DD 11" ULTIMATE

05.10.2013 20:11
Právě zde můžete slyšet typickou reakci Minelabu E-Trac v našem nejčastěji používaném pokročilém nastavení. Ještě se to nechá mírně (někdy to slovo mírně znamená zásadně :-) vyostřit a přizpůsobit očekávaným cílům, ale to je spíš program našich Konzultačních dnů, které děláme pro naše zákazníky, a nejlépe semináře E-Trac Drive nebo setkání Hard&Heavy, oboje na na našem polygonu Lovecká chata. Podrobnosti bývají v našem kalendáři na stránkách, jak jinak. Chcete-li si poslechnout uplně tu nejzákladnější odezvu se kterou se detektorem kovu Minelab E-Trac začíná, tak u E-Tracu nahoře na stránce je záložka AUDIO ODEZVY. Určitě jste si ji všimli, tak račte račte, a příjemný poslech. Snažíme se, aby se našim zákazníkum s našimi značkovými detektory kovu hledání líbilo. Snad to bude důvod, proč si vezmou detektor kovu přímo u nás. :-)

Detektor kovů Minelab, detektory kovu od Detektor Centrála

Detektor kovu Minelab E-Trac a úpravy

Alternativní E-Trac Manager

Někdy různá setkání vyústí v různé události. A naopak. Dostal se mi do ruky  E-Trac Manager. Je to program, který alternuje tovární  Minelab E-Trac XChange. Kdybych se s autorem programu nepotkal, tak bych to nevěděl, přesto že v České republice byla tahle informace uveřejněna na webu Detektoring.

  Podle recenzí nalezených na internetu, jako třeba na jednom australském fóru, a také v diskusním tématickém fóru pro vlastníky detektorů kovů Minelab, jde o povedený program, který je uživatelsky příjemný, snadno instalovatelný a plně modifikovatelný z pohledu nastavení detektoru doma v kuchyni uživatelem.

  Na australskou recenzi a na diskusi se můžete podívat odkazem přímo z našich stránek. Stačí kliknout na obrázky s ukázkou z uvedených fór. Program vznikl v České republice a jeho autorem je Jan Hraše. Pro používání programu platí, že se nic neplatí, je to dokonce podmínka, že program bude zdarma.  Na stránky vlastníků detektorů kovů Minelab se je potřeba zaregistrovat. Ale kliknutím na obrázek se dostanete na registrační stránku. Pokud jste už zaregistrovaní, tak diskuse je zde: E-Trac Manager MLO diskuse.

Jak na alternativní aplikaci pro E-Trac

  Za prvé, aplikace nevyžaduje instalaci a je plně přenosná. Program neudělá žádné zápisy do registru. Nepozměňuje ani žádné jiné systémové údaje počítače. Celé nastavení bude uloženo do souboru ETracMan.ini. Ten se vygeneruje sám, při prvním spuštění. Dále se při prvním spuštění vygenerují soubory:
backup.dbf,backup.dbt,modes.dbf,modes.dbt,patterns.dbf,patterns.dbt,prefer.dbf,prefer.dbt,uniset.dbf,uniset.dbt, ve kterých se archivují jednotlivá nastavení.

  Samotnou webovou stránku s aplikací najdete zde:   

 Co když rozdělané nastavení vypnu? Při ukončení aplikace se vytvořím soubor ETracMan.log, ve kterém bude zapsána zaznamenána veškerá komunikace aplikace s detektorem. Autor programu zaručuje, že nedojde ke změně v detektoru vlivem programu. Bezpečnost programu potvrzují i reakce na fórech, včetně komentářů zapsaných ze strany Minelabu.

 Co když jsem přesto raději opatrný? V případe, že aplikaci pro jistotu nebo z principu nedůvěřujete, ponechte zaškrtnutou nabídku READ ONLY MODE. V tomto módu je změna nastavení a zápisy v detektoru zakázány.

 Co mám dělat s vytvořeným nastavením? Vytvořené nastavení v aplikaci E-Trac Manager lze exportovat do souborů kompatibilních s XChange. Odtud je také můžete do detektoru, ve firemmím prostředí, načíst. A samozřejmě také do detektoru  odeslat.

 Které soubory potřebuji z E-Trac Manager načíst do XChange?
.glb (universal settings), .ptrn (patterns), .mode (modes), .etrac (backups)

Tak ať slouží, a přeju příjemnou práci s programem E-Trac Manager.

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA

 

  Pro napsání článku a grafické upoutávky - obrázky, byly použity informace z MLO - Minelab Owners fórum,  odkaz na program E-Trac Manager Jana Hraše, informace od autora programu z diskuse na Australian Metal Detecting and Relic Hunting stránkách a také z webu Detektoring.

.