Detektor kovu Minelab Safari audio stopyDetektory kovu s poradnou naši zákazníkům.

Jak zní Minelab Safari v odezvě na cíle v režimu ferrous a conductive. Poslechněte i rozdíl nad stejnými nálezy. Právě tohle, a jednoduché přepnutí nad cílem, je princip pokročilého hledání se Safari. Jednodušeji to říct nešlo.

Na Technické popisy a triky jak na detektor se podívejte třeba na stránky detektoru kovu Minelab Safari tady webu a nebo přímo v popisu detektoru na našem e-shopu.

Safari skutečně určuje obsah Fe v předmětu

  Základní tovární all metal vám dává odezvu cíle podle toho, jestli obsahuje nějaké železo. Což se jistě hodí, barevné kovy, to hledáte většinou, a pokud hledáte už s něajkou praxí, tak je pro vás ze zkušenosti jasné, že tohle je fantastická a skvělá funkce.  Jenže, co když chcete, aby vám detektor kovu, jeho audio,  dávalo informaci o vodivosti cíle, a ne obsahu železa. V all metalu. A chcete si to porovnat. Jedn audio, druhé audio. Odezva Fe, odezva Co, to jsou zkratky těch funkcí. Tak si to prostě nastavíte jinak. To znamená, že změníte audio odezvu. Ta metoda pro Minelab Safari se jmenuje Cross Savings a pochází od autora mnoha knih o hledání Andyho Sabische.

Jak nastavit druhý režim all metal

Vezmete zapnutý detektor, a na levé straně si vyberete jeden z režimů. Je jedno který, jestli Coin, nebo Coin/Jewelery. Oba režimy nalevo mají továrně nastavené takzvané conductive audio, čili odezvu tónem podle povrchové vodivosti předmětu pod cívkou. Smažete, postup je v návodu, to co nastavili v továrně, a máte All metal s conductive audiem.  (Dobrá, nechcete se dívat do návodu. tak najedete dole na označený segment diskrimace, a šipkou, doleva nebo doprava, a dáte ho odmítnout, to je to tlačítko z fajfkou přijmout a křížkem odmítnout. Ale chtěl bych říct, že nečíst návody neni zrovna vyloženě inteligentně hrdinský čin, jen na okraj :-)

Jdeme tedy dál. Tak, zmáčknete tlačítko All metal na pravé straně dole vedle displeje, a držíte cca 3-4 sekundy. Je to tosamé tlačítko kde je all metal normílně. Ano, předtím jste upravovali režim z levé strany, a teď ho ukládáte napravo. A nastavení se vám uloží. Nyní máte all metaly dva, jeden s audiem podle obsahu železa, a druhý s audiem podle vodivosti cíle. Přepínáte jedním dotekem tlačítka. Je to jednoduché.

  Původní nastavení, které jste nalevo přemazali, nezmizí. Žádný strach. Co jsme s ním tedy udělali? Jenom jsme ho použili jako rámec nastavení, čili, půjčili jsme si jeho procesy v elektronice vyhodnocení detektoru kovu, a půjčili jsme si též jeho audiodezvu. 

Nastavení dalších režimů záměnou Fe a Co vyhodnocení

Stejně tak si můžete nastavit další tři režimy:  Coin, tedy mince, a Coin/Jewellery, tedy mince a šperky, jsme se už zmínili; takže nám zůstává ještě dodat zmínku o režimu Relic pro hledání artefaktů. U všech režimů si můžete nastavit diskriminační vzorec a Notch okna podle sebe. Poznámka v praxi - Notch okna se v našich podmínkách použvají nejlépe hodně střídmě. Dělají to spíš začátečníci než pokročilejší hledači, i když, jsou specifické nechtěné cíle, třeba koksy, které eleiminovat lze. Minelab Safari má hodně možností, jak si ho hledač může přizpůsobit k práci. Je to nástroj, terý se vyplatí, protože jeho funkce nejsou jen nějaké kosmetické tůtání nějakých samplů v empé trojkách, jsou skutečně potřebné na hledání.  Když se pro detektor rozhodnete, a už i něco s ním nachodíte, potom pokračujte v ovládnutí detektoru Minelab Safari dál. Co třeba? Nastavit si můžete i odezvu detektoru, volíte mezi rychlou a pomalou odezvou. Citlivost lze ovládat manuálně i automatem, jde také určovat sílu pro  prahový tón threshold, který vám mimochodem dokáže sdělovat i to, že jste přešli nad cílem, který máte odmítnutý v diskriminaci. A tak poznáte, zda nemáte diskriminaci nastavenou moc vysoko. Co to znamená - sporná odezva když je diskriminace vysoko? Co to znamená úplav signálu když je cíl je na hraně? Co to znamená boční krytí cíle? Pořádáme pro naše zákazníky pravidelné konzultační dny a každoroční výukové semináře. Samostatnou kapitolou jsou triky na speciální efekt odezvy na používání vysokohmových sluchátek.  Safari toho umí hodně. Naše zákazníky podporujeme, a věříme tomu, že právě proto si kupují detektory u nás, z našeho e-shopu. 

Mrkněte a detektor kovu Minelab Safari.


 

 

Vyberte si kvalitu. CTX 3030, Safari, E-Trac

Minelab Safari - Multifrekvenční standard na začátek

Dvakrát all metal Co za svoje peníze dostanu? Na to zákazníci myslí. Minelab Safari dává dobrou hodnotu. Vedle výkonu to je celá řada unikátních a vyspělých možností jak nastavit detektor, aby poskytoval něco mimořádného. Tou mimořádností jsou dvě nastavení pro režim all metal. Mimořádné na tom je,...

Minelab CTX 3030 - Top detektor pro top hledání

Pro náročné hledače. Díváte se na stručný medailonek Minelab CTX 3030. Tenhle detektor kovu je pro vyjímečné hledače. Mimořádné funkce, mimořádná separace, držení dvou cílů najednou. A vyvážení je neuvěřitelně dobré, nečekané, je to asi to první, co byste chtěli kritizovat, váhu, ale na ruce je to...

Minelab E-Trac - Koncentrovaný plnokrevný výkon

E-Trac má drajv Pro detektor kovu Minelab E-Trac je příznačné, že se s ním můžete postavit naprosto čemukoliv co je na trhu, když si budete chtít změřit síly v opravdovém hledání.  Pro E-Trac platí, že nejvíc získáte, když si ho pořídíte tam, kde mu rozumí a kde E-Trac dokážou  ovládat....