Tesoro LOBO ST  jednoduchá barva a železo

  Tesoro LOBO ST se jako prémiový detektor kovu vrací do obliby a hledáčku hledačů s detektory kovů. Pro praktické hledání jde hlavně o to, abyste se dokázali povznést nad nedůvěru ve vlastní schopnosti. Čili se spolehněte na vlastní fyzickou kondici, určitě se dokážete těch sto metrů z divoké přírody u okraje pole na silnici k autu vrátit. Jste na lovu, nechte vířit instinkty, vyplavte si do žil trochu toho vzrušení. A tak jak je člověku dáno, jde  o to abyste využili pro lov pokladů hlavně sluch. Bez sluchu to také jde, leč jak se říká, ty uši na stranách hlavy nejsou jen na to, aby líp na lebce držely brejle. Tesoro LOBO ST je za prvé dobrý detektor kovu, je to detektor pro náročné hledače. Dalo by se říct, že je to slušný přístroj, a jaký je, takové hledače často k sobě přitahuje. A za druhé, pořád to je extrémně citlivá mašinka na drobnosti a zlato.

  K dispozici máte, a na síti snadno naleznete, celou řadu textů o LOBO ST. Poměrně dost videí se nechá nalézt též na nejrůznějších videokanálech.  DETEKTOR CENTRÁLA se po celou dobu své existence specializuje na odezvu detektorů. Základní zvukové stopy jsme nabídli na síti zdarma v roce 2013. A po nějakých diskusích s hledači a fanoušky detektoru a i na základě poznámek kolegů jsme udělali malý doplněk. Tak zaprvé, zaměřili jsme se čistokrevně na železo a barvu.  Je to jednoduché, železo piští, a dokonce na DD sondách jde použít na LOBO ST trik střed špička. Průchod cíle po celé délce osy DD sondy ukazuje na jeho složení. Barva, čili cíl z neželezného kovu po celé délce zní více méně homogenně. Železo na špičce prskne. No a když sondu přizvednete a půl metru na zemí tam pořád je signál, tak to mince dole v hloubce čtvrt metru nebude. A nebude a nebude a nebude i kdybyste ladili trombón až do bezvědomí, grešli ve čtvrt metru pod drnem se sondou zvedlou půl metru nad zemí detekujete jen velmi, ale velmi výjimečně.

  Zpátky se sondou na zem, nebo ještě lépe, k zemi. Pro porovnání a v podstatě na žádost jsem stočil odezvu grešle ve slotu 24cm se sondou DeTech WSS 10x5 DD na LOBO ST. Nahrávku jsem vytáh z archivu, původně jsem ji nezamýšlel publikovat, byla určena pro soukromý poslech a zdokonalení a analýzu. Ale zmiňuji se o tomhle signálu ve článku o 4 pinových sondách na Tesoro. Čili ta druhá stopa je ten samý cíl ve 14 ti cm, abyste si mohli ujasnit, co to se signálem s posunem cíle dolu dělá. Byl o to zájem, slyšet jak to znělo, a nesmáz jsem to, čili proč ne, nabídněte si u nás. Tak to myslím stojí za to naslechnout. Zbytek audiostop přiložených k článku byl pořízen se sondou 12x10 HOT, čili tou nejklasičtější z klasických sond na Tesoro LOBO ST.

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA

Podívete se na značkové detektory do e-shopu

Nahlídněte na naše další specializované weby

   

      

 

 

AUDIO Tesoro Lobo ST

Zvuková odezva Lobo ST v diskriminačním režimu

29.09.2013 20:48
Pro Lobo ST od Tesoro je typické, že je postavené nad superpřesným řízeným oscilátorem s technologií VCO. To není neobvyklá technologie, je současná, vyspělá a používaná. Fantastické věc je, že v Tesoru dokázali VCO propojit  - plně! -  s diskriminačním obvodem, a tím získali detektor...