Analogovka na Hořicku

01.12.2013 17:34

Analogová výprava číslo 6/2013 Detektor Centrály se udála v sobotu na Hořicku. Počasí bylo jako v prosinci, a to byl teprve konec listopadu. Je třeba poznamenat, že stejně jako v lednu na jedničce jsme se hodně věnovali testování. Jen pro připomínku hlavního závěru ledna, tak v tam na Železných horách byl králem Tejon se SEF a Ultimate, kdy se na improvizovaném polygonku dařilo tahat signál pražského groše v hloubkách 35 cm plus jako na povrchu. Konec konců, foto popis je v archivu webu Analogy Východní Čechy. Jinak k doptání u účastníků. Jak jinak. Ukázaní platí. 

  A jak to šlo na Hořicku? Začnu tím, co se povedlo. Našli jsme místo na stěnový polygon, a vyrobili ho. Měli jsme docela dost detektorů k pobavení, včetně poměrně kvalifikované obsluhy. Whites MXT Pro 13“, Whites Spectra V3 10x12“, Tesoro Tejon 10x12“ , Golden Mask GM4 10x12“, Minelab E-Trac 13“, Minelab X-Terra 10,5“, Minelab CTX 3030 11“, Nokta Velox One 11“ a 15x17“,  Nexus Credo DDM 10“. Což nejsou úplně ty nejhorší welteroví pípalové a vyloženě pohodové klidné detíky, čili uplně nejpovrchovější detektory. Výběr byl daný tím, co kdo máme tak nějak doma. No, a co to znamená? Že je na Hořicku, k doptání u místních borců, nyní k dispozici protestovaný stěnový polygon. :-) Komentované výsledky budou publikovány v nějakých ucelených dílech, po sekcích dle cílů a technického zaměření testu.

  Určitě se najde někdo, koho zajímá, jestli jsme něco opravdu testovali a nepekli akorát buřty.... :-)  Ano. Jak jinak. Detektor kovu musel každý obsluhovat osobně, aby bylo zaručeno, že se bude legálně snažit. To znamená, že se dávali i nové baterky, když to vypadlo podivně. Tím myslím, že jsme chtěli eliminovat nastavení dle trapné hlášky  - oni to stejně všichni choděj nestabilní, aby měli výkon.

  Před každým testem, a někdy také v jeho průběhu, se muselo máchat v borůvkách, jestli je detektor stabilní. Fest stabilní. To hodně pořešilo.  Kdo chtěl šponovat, musel to hlásit. Což se taky dělo. A výsledky? Ty se zpracovávají. Nejsou to testy nadoraz, nejsou to testy na absolutna, ty by šly určitě ještě víc natáhnout, do hloubek, do citlivosti. Bylo to poměřování obsluh detektorů, jak dokázali přístroj poznat, a pochopit, spíš pro zajímavost, kdo co dokázal. Ovšem obsluhy toho už dokázali v minulosti docela dost, o tom žádná. pochyba. Ne na webu, na povrchu, ale bezpochyby - najít. To dokázali. A navíc jsme preferovali stabilitu. Ta byla podmínkou.

 Jak jsme rozhodovali o úspěchu nad cílem? Pokud zaznělo ano, detektor kovu cíl vidí, a kopal bych to, já, ty, každý, tak to muselo získat všeobecnou podporu. Ne, nehlasovalo se, žádný klany ani fan skupiny, sociálně vyloučený jednobarevný party, rozhodovali jsme na pohodu. Máš? Ukaž. Nemáš? Neva. Tak další pán na holení, prosím.

Sledujte pokračování :-) na Detektory Východní Čechy v testovéčásti webu. Tam to bude.