Chleba se láme na 35 ti centimetrech

23.12.2014 07:45

Detektory kovu na stěnovém polygonu v hloubce

Nejepší technologie a výkon od Minelab - detektory kovů Tady nepomůže nic jiného než zvládnutí odezvy.

Podstatnou částí pravidelných výročních až jubilejních Hard&Heavy sejšnů na Lovecké chatě Detektor Centrála je detekce stříbrného nebo bronzového předmětu tak hluboko jak jen je to pomocí přítomných přístrojů a hledačů možné.

Základní hloubka pro postup do dalšího kola hloubkových pokusů je třicet pět centimetrů. Tam jsme se snažili dostat se na stříbrný tříkrejcar. (Fotky cílů najdete v článku Začátek a žlutý cíl na našem webu, klikněte na podtržený link a je to.) Více méně se to každému nějak vedlo, a přitlačili jsme tedy na pilu ve čtyřicítkovém slotu. V ten okamžik jsme se shodli, že změníme cíl, tohle bylo jen tak akorát na GPX.

Golden Mask GM4 v plné jízdě - detektor kvu Minelab CTX 3030 v plné jízdě - detektor kovu

  Tolar. To je stříbrná mince, o které se dost hovoří jako potenciální vhodném cíli, leč tahle země nějak lokalitami, kde by se nenechala přes tolary odladit zem, neoplývá. Musí se pro ně zhusta hloubš, pokud nejde o zázračnou povrchovku. Ve čtyřiceti na něj dosáhla s určitým úsilím překvapivě velmi pěkně stará verze GM4 se sondou DeTech DD SEF 12x10. Signál dával také CTX 3030 s obutou 17x13 palců velkou DD sondou pro FBS2 technologii. Bez potíží se k tolaru dostal E-Trac s druhou největší SEFkou od DeTech DD FBS 15x12 palců. Jistě, je to o hledačích, a o nastavení. Když si koupíte telecastra po Ericovi Claptonovi, tak asi jako on hrát hnedka nebudete, že. Ovšem na okrabičkovanou samograjku zahrajete pěkně jako všichni, a bez cviku, záleží jen na publiku. A tady bylo publikum fest náročné.

Stěnový polygon příprava cíle Stěnový polygon ověřování hloubky.

  Vykopali jsme tedy ještě jedno patro, pro sloty v 50 centimetrech. Hm, to už je docela dost. Spousta lidí, kteří mají nějaký detektor kovu, možná že většina, řekne, že tohle přeci nekope. Není přece magor. No jo, ale ta menšina, špička hory co se o tohle zajímá, zase řekne, se vší úctou, že většina tam stejně vůbec nic nevidí, takže nekopou správně. To je život.

Golden Mask GM4Pro na hloubce  Stěnový polygon ověřování dosahu na cíl

  První slot jsme zvolili na levé straně, v půl metru. Na přesně. V tom rohu se prokopávala stěna polygonu líp. Ale E-Trac i GM4 i CTX i GPX ukazovali, že tam najednou něco je. Asi se trochu pohla země, a vyplaval signál malého želízka. To želízko před tím v klidu zamaskovalyi základní diskriminátory detektorů normálně do půdy. Jenže teď se to změnilo. Tím se stala tahle padesátka extremně těžkou, a signál tam vydoloval  hodně na sílu Minelab E-Trac s největší sondou 18x15 palců, to už je fakt sloní ucho. Na GPX s 11 palcovým DD Commanderem, což zase až tak velký koláč není, se taky dostalo něco bratelné odezvy. Dneska je jedenáctipalcovka často základní sonda. Čili žádná hloubková, tím myslím pro GPX a jeho poměry.  A navíc ten hluboký cíl kryl onen malý kousek želízka někde kolem. Výsledkem je, že tenhle masakrální slot bude na příště, a my jsme si udělali nový na druhé straně stěnového polygonu.

Příprava slotu 50 centimetrů Minelab GPX na padesáti centimetrech

 Druhá nová padesátka už byla čistá, bez problémů s rušením. Tolar tam dávalo slabě ale jistě GPX, i když mělo nejmenší sondu ze všech. GPX se musí umět nastavit vzhledem k podmínkám a cíli, je to už hodně vysoký uživatelský level. A musíte to hlavně naposlouchat. Tolar je teď opravdu Hard&Heavy.

Minelab CTX 3030 se 17 palců DD na padesáti centimetrech Ověřování Minelab GPX na padesáti centimetrech

  Tady už to není honba za koníky v lupení, tady to chce větší sondu. Na GM4 řadu to už bylo moc hluboko, něco tam hvízdalo, ale shodli jsme se, že tam něco opravdu hvízdalo, ale čert víc co to bylo, čili už nic pro zápis z GéeMek. Uspěl potom jasně, to nebylo pochyb, E-Trac s největší sondou. Nic jiného jsme nečekali, musíte si trochu věřit, když to máte v ruce. To by bylo špatné, kdyby to takhle vybavený hledač s takhle drahý detektorem neviděl, že. Signál dokázal Minelab E-Trac najít a klasicky určit v odezvě na extrémně hluboké cíle jako ID 1-31 cca.

Hard and Heavy sejšn a stíhání tolaru v hloubce

 Po přezutí na o číslo menší sloní ucho, s tím druhým Detech SEF DD 15x12 palců, uspěl E-Trac taky. Ideální se ukázalo nastavit  dvoutón bez kompresí odezvy. Na tolar v půl metru dosáhlo také CTX 3030 se sondou 17x13 palců, s tím že to byla odezva zřetelná, ale náročná. Vlastně z pohledu identifikace  stejně jako na obdobně velké sondě kterou měl teď na sobě E-Trac.  Přičemž nastavení CTX bylo upraveno stlačením treshold pitche na 6, a všechno naplno s maximální stabilitou, a diskriminací prvořadě přes audio. V konduktivitě a v longu to už bylo ono.  Je to třeba všechno posuzovat s tím, že je to podmíněno použitím kvalitních sluchátek. Bylo to hodně působivé, to se musí uznat. Ovšem proti lovu cíle zarušeného ze strany výraznějším železem (viz článek  Jak jsme štelovali aneb musíme si pomáhat) byla tahle pasáž Hard&Heavy sejšnu o o chlup lehčí.

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA

Vyberte si kvalitu. CTX 3030, Safari, E-Trac

Minelab Safari - Multifrekvenční standard na začátek

Dvakrát all metal Co za svoje peníze dostanu? Na to zákazníci myslí. Minelab Safari dává dobrou hodnotu. Vedle výkonu to je celá řada unikátních a vyspělých možností jak nastavit detektor, aby poskytoval něco mimořádného. Tou mimořádností jsou dvě nastavení pro režim all metal. Mimořádné na tom je,...

Minelab CTX 3030 - Top detektor pro top hledání

Pro náročné hledače. Díváte se na stručný medailonek Minelab CTX 3030. Tenhle detektor kovu je pro vyjímečné hledače. Mimořádné funkce, mimořádná separace, držení dvou cílů najednou. A vyvážení je neuvěřitelně dobré, nečekané, je to asi to první, co byste chtěli kritizovat, váhu, ale na ruce je to...

Minelab E-Trac - Koncentrovaný plnokrevný výkon

E-Trac má drajv Pro detektor kovu Minelab E-Trac je příznačné, že se s ním můžete postavit naprosto čemukoliv co je na trhu, když si budete chtít změřit síly v opravdovém hledání.  Pro E-Trac platí, že nejvíc získáte, když si ho pořídíte tam, kde mu rozumí a kde E-Trac dokážou  ovládat....