Detektor kovu Nokta CoRe a její chod v režimu ID2

10.07.2014 20:04

Detektory Nokta mají skutečně pěkné audio.

Nijak to neskřípe, nijak to neposkakuje. Řekl bych, že s vícetóny s VCO nádechy od Nokty se pro některé hledače objeví pravé potěšení. Tak jistě, sluch je základ, a nemusíte být ladič xylofonů, abyste na Noktě poznali co kopat, a co ne.

  Detektor kovu Nokta FORS CoRe jede při pořizování záznamů do audioknihovny v režimu ID2 nad různými předměty. Vedle chodu detektoru nad barvami (neželezné kovy) v pravděpodobně nejagresivnějším firemním režimu audiodiskriminace, ID2, je také na záznamech jak to zní, když je cíl na povrchu nebo moc velký. To se moc často neukazuje, tyhle ostré a v podstatě ošklivé náběhové zvuky, ale je to třeba vědět, že až vjedete nad zu grunt durch povrchem ložený tolar, aby vás neklepla Pepka a nešlehlo to s vámi o pole.

Nokta CoRe - skutečný detektor kovu.

Dvouheller RU. Slitinová poměrně tlustá, hmotou tlustá, mince. Typický cíl, co by měly dát i ty nejzačátečničtější detektory kovu jako malinu. Ale šoupněte ho do čtvrt metru, a ono se uvidí. A nebo neuvidí. K téhle stopě se hodí zase naposlouchat 1Kč ČSR. Ta koruna se projevuje hodně dole, se zvukem a plochou dává najevo, že to není jen tak šušeň. Já si prostě tuhle práci s audiem užívám. Mě to snad baví ještě víc než vaření.

Stříbrný přívěšek, moderní šperk, typická ztráta u rybníka, mladí a neklidní, večer, atd atd. Zase, porovnejte si ještě s MT stříbrňáčkem, a taky s AB knoflikem. Není to stejné ani v ID2 režimu. Mě se ten detektor CoRe po stránce audia prostě líbí. Je to zase všechno ve 24 centimetrech. Což zase až tak neni špatný, jako hloubka, a podle mě ani jako dýlka, když by na to přišlo.

Detektory Nokta - To je bomba!

Jak je to s artefaktíky? Militárie,relikty z uniforem. Nasimulujeme si odznak. Detektoru kovu je jedno jestli to je paragán nebo tankán. Mosazný stříbřený motýlek bude na to tak akorát. Jak to hraje v audiu? Pěkně. Sřední hloubka, 24 cm, ta nedělá detekčním schopnostem Nokty lautr nic, nemáme problém.  Je to určitě povzbudivé, že náš testovaný přístroj dosahuje supr výkonu, kde řada konkurentů je už dávno mrtva (nejde mi sem dát ten smile) :-)

Co ještě dodat, ať nezdržuju a vychutnáte si konečně příjemný a ničím nerušený poslech našich audiostop? Stříbrňák RU ve 24 nezní zase uplně špatně nebo mizerně, slabě až  špatně. A pak, že stejně nejde nic pod deset najít. No tak timhle detektorem kovu jo, to je jasný. Potěší nás, když si ho koupíte na DETEKTOR CENTRÁLA. Aby nás práce více bavila, znáte to :-) Jo, a nezapomeňte si na konec před spaním pustit to něžné zašeptání AB knofličku. Ten zvuk, jak dopředu tuším, si zamilujete.

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA

Poznámka: Cíle jsou ještě použité (ty samé) pro srovnání v jiné hloubce a v jiném uložení v článku a záznamech audia  Nokta FORS Gold.