Excelová aplikace pro patterny E-Trac

30.06.2013 19:23

Ne všichni se sžili se systémem xChange, který u Minelabu E-Trac umožňuje programování detektoru a ovlivnění jeho výkonu nastavenám software přímo v počítači na stole. A následně v zpátky v počítači detektoru. Pokud chcete ale jednoduše řečeno, přejít v řeči E-Tracu na úroveň rodilého mluvčího, chtělo by to možná malou nápovědu, pomůcku. Tou je pro poznání a pochopení tohohle unikátního a pravděpodobně nejlepšího suchozemského digitálu, je to  takový obyčejný excelový sešit. Je sice v angličtině, ale dneska už to je skoro jedno, je věk google překladače...

Budete potřebovat nějaký excel, mít povolená makra a soubory XML. Co tím získáte? No, prostě to, co vytvoříte, bude možné dále s běžným vybavením užívat.

PATTERN MAKER pracovní pomůcka

Pomůcku, která je ke stažení zde vyvinul nekomerčně Chris Burroughs, a za to mu děkuji moc.

Návod je skutečně nekomplikovaný, musíte mít ale povolená makra, ale počítač Váš povede,jako obvykle.

Rychlé opakování - tohle je tovární nastavení v uplném základu, pro rychlý začátek ve stylu zapni a jdi.

  Zde máte názorně představeno, co vše je nastaveno v továrním módu Minelabu na mince. Sloupce na pravé straně umožňují doplňovat popisy skupin cílů nebo přímo cílů, a následně dále s nastavením ve všech směrech pracovat. Vést si záznamy, to není hanba. Nejen o nálezech, ale třeba i o nastavení přístroje, protože dobrý přístroj - jako FBS technologie - ten se s rozvojem dovedností obsluhy stává takřka nedostižným. To je realita, cvičení dělá mistra...

Tady máte předpřipravené pokusné pole pro svoje nastavení. Dolní pravý šedý roh je naschvál takový, připomíná, že tam by nebylo na škodu trochu zadiskriminovat, a třeba tam i začít. I když, třeba to budete vidět jinak, tak proč ne.

Tohle je volně dostupné schéma od společnosti Minelab. Další nastavení je ale skryto, jestli si tam dáte Fast ten, Gain támhle ten a limit tenhle ten je ukryto. Můžete si nastavit vlastně cokoliv sami, a upravit si tak i reakce a softvérové chování detektoru sami.

List označený primitives ukazuje, jaké jsou odezvy jednotlivých cílů, jak jejich čísla mohou oscilovat kolem nějaké hodnoty. Dobré pro poznání a pochopení, že malý hliník sice může být malé stříbro, ale něco, něco malého, by tam přeci jen mělo být trošku jinak.... Ale to už musíte do sluchátek.

Obrázek ukazuje další pomůcku, takzvaný Pattern Mixer. Vyberete si některý z uložených vzorů, upravíte si ho podle toho, co je Vám jasné, že ostatní autoři absolutně nepochopopili a mají to špatně, a uložíte si ho pomocí připravených tlačítek. Je to rychlé, a nejde to splést, uložené vzory si tím nezměníte, tedy, jeden nikdy neví :-)

Takhle si připravil svůj vzorec pro diskriminaci legendární autor a hledač Andy Sabisch. Zajímavé.

Na posledním obrázku je jenom ukázáno, jak je předpřipraveno nahrávání patternů do téhle pěkné názorné pomůcky a nebo taky odsud do tréningového emulátoru, jako slepé mapy na test co je co.... třeba.

Tak ať se daří, a bavte se dobře, život je moc krátký na to, abychom se u toho "průletu" aspoň trochu neradovali.

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA