Free Ride polygon - čtvrtý díl

27.02.2013 18:31

Co neslyším, co detektor nevidí, nedokážu najít. Respektive, detektor vidí to co je schopen vidět vždycky, ale co hledač, jak to udělá... pokračujeme v seriálu z polygonu. Mrkněte i na předchozí díly.

  Cíl číslo 44 je zinkový zadek z přišívacího odznaku. Třeba to je cíl co vás zaujme, jste-li válkaři. Odznak je to samé. Je naplocho, a v hloubce 27 centimetrů. Patinka hezká.

  Cíl číslo 21, jasná kule 1866, nestřelená, vysypaná, ztracená, vypadlá. Zajímavý signál v hloubce 25 centimetrů. Leží na plocho, podélnou osou vodorovně.

  Cíl číslo 22 je železná přeska. Bez rušení barvou. Je ale na stojáka, na hraně a je hluboko 23 centimetrů.

  Cíl číslo 9 je masivní zinkový kroužek, těžko říct z čeho, jestli to nebylo z celty :-). Válkařský standard. Nebo z čundru... abychom nebyli příliš optimističtí, že. Hloubka je jen 22 centimetrů, ale stojí na hraně.

  Cíl číslo 351 je slitek bronzu. Sice to není přeně ono, ale velikost dokáže evokovat pro detektor sponu z časů Říma, ale pro pesimisty, je to slitek.  leží s podélnou osou vodorovně, zarušen jako všechno, a je jen 20 centimetrů pod zemí.

   Cíl číslo 2 je hliníkové Pengo, z maďarského lágru. je na hraně a je 25 cm hluboko. Stav je špatný, nějak se jim to zpracování bauxitu nedařilo. Za války. Druhé. Světové.

   Cíl číslo 33 je moderní 20 Kč 1997. mince potažená, železná. a už koroduje. Neměli byste ji slyšet. Pokud ano, jste moc nízko na barvy, pokud chcete jen jisté cíle.

  Cíl číslo 41 je zinková protektorátní sežraná koruna. Je v osmnácti centimetrech a zase na hraně.

   Cíl číslo 18 je zase koruna, a tentokrát ta klasická slitinová ČSSR 1985. Najdete ji, a to si myslím že skoro jistě, pokud není někde porucha v systému cíl-kapsa na nálezy, v hloubce 20 centimetrů. To dát musíte, je na plocho.

  Cíl číslo 43 je nález, který máme a nemáme v oblibě. Signál pěkný, nominál nepěkný. 10 haléřů 1954, ještě navíc po měně. Hloubka 22 centimetrů, uložení na hraně.

  Cíl číslo 10. Zase zinková koruna. Ano, není to nález nic moc, ale tenhle set představení polygonu je vyloženě do lágru. Čili, válečný kus. Je naplocho v 22 centimetrech. Porovnejte potom někdy s cílem 41. Budete mít o čem přemýšlet.

 

Pokračování příště, podle našeho kalendáře, naleznete jej na každých našich stránkách, jak tady na AVČ, tak na DVČ, nebo DC či na HDK. Zkratky si doluštíte, patří to k hledání při zařazování mincí. Je to malé cvičení jako bonus :-).

 

Jirka Vavřina, (litrfree) - DETEKTOR CENTRÁLA