Free Ride Polygon - druhý díl

22.02.2013 06:59

Tentokrát jde o popis cílů věnovaný specialistům,kterým se říká válkaři.

Poznej cíl. Ujisti se. Co všechno můžete ze svého detektoru dostat, jak ho dokážete ovládat? Druhý díl popisu cílů na našem Free Ride polygonu detektor centrály je zaměřený v podstatě na konvoluty cílů. Nejde o depoty, ale taková ta hromadná uložení v jedné jamce. Otázek nad nimi si můžete položit hodně, i takové, kdy se nevyhnete odpovědím na otázku, jestli jste v praxi schopní něco takového poznat. Uděláte to tak, že to u nás zkusíte....

  Cíl číslo 608 - to jsou pracovní čísla, jak víte z prvního dílu, a cílem jsou v tomto uložení dvě slitinové mince, ZnAl a CuZnSn, a přímo na dotek doložené kouskem želízka. Hloubka je velmi mírná, vlastně je taková aby detektory musely něco překonat, ale není to hlubina strašná, je to 18 ti centimetrech. Výtečný cíl na přemýšlení. Mince jsou naplocho, želízko podél.  Doporučuji porovnat s čistokrevným kovaným železným cílem.

  Cíl bez označení pracovním číslem je imitace relic nálezu. Je to smotané perko, větší, ze slitin mědi, alá bronz či mosaz. Původně pochází z pasti na krysy, ale to je jedno. Je u něj drobek železa, a je uložen naplocho ve 27 centimetrech. Nechá se to překvapivě docela hledat.

  Cíle číslo 151 je v těsném uložení - železná přezka, a olověné a měděné a slitinové cíle k tomu. Kulka, patrony... Prostě, je to cíl pro válkaře jak vyšitý. Dneska, kdy jsou lokality víceméně prosbírané povrchu, zbývají jen obtížené cíle, a nebo štěstí, které se unaví a sedne. Hloubka je 19 centimetrů. Cíl je opět naplocho, včetně přezky. Nachodit si tento cíl umožňuje na štěstí nespoléhat.

  Cíl číslo 261 je hliníkový desetník a protektorátní niklák, a leží zase jako všechny cíle v dnešním díle, na plocho. Hloubka je 25 centimetrů.

  Cíl číslo 811 je zase s více předměty. Uložili jsme nákončí tkanice bundy ze slitiny s olovem, měděné víčko od fajfky a zinkový košilový knoflík do jedné jamky. Cíle jsou 28 centimetrů hluboko. Nejen hloubkou to je náročný cíl.

  Cíl číslo 141 je mosazný, je to šroubovací táhlo z nábytkového kování, což je v praxi úplně signálem to samé jako pečetítko, jen tam chybí ta rytina... hloubka je impozantních 29 centimetrů. To je cíl, který už chce nejen skutečný detektor, ale i skutečného hledače. Záleží u něj i na dni, když je sucho, je to težké moc, ale dá se.

  Pokud si to někdy zkusíte v praxi, zjistíte možná překvapivě, že čím jednodušší je odpověď detektoru doplněná solidní praxí hledače, tak rozpoznat charakter cíle je jednoznačněji než s přístroji s celou řadou pomůcek a udělátek. To je realita.

  Když si to budete chtít s našimi značkovými detektory zkusit, napište nám na web, nebo jsou tady všude e-mailové adresy. Naše... :-)  Považujeme za důležité, abyste na polygonu nebyli rušeni a znepokojováni dalšími hledači, pokud si to sami nebudete přát, ale i tak, raději si to projděte prvně sami, získáte tak pro sebe nejvíce. Proto jsme polygon stavěli, aby hledači měli příležitost k zdokonalení při ovládání detektoru kovu.

Jirka Vavřina - DETEKTOR CENTRÁLA