Free Ride polygon - První díl

16.02.2013 23:06

Součástí správné praxe hledače je rozpoznat co tedy vlastně hodlá vykopat. Hloubka je jedna věc, cíl je druhá věc, okolí cíle je třetí velmi velice moc důležitá věc, a nastavení detektoru je čtvrtá věc, a v neposlední řadě pátou věcí je, jak to všechno dokáže hlava uživatele detektoru kovu dát do kupy.

  Free Ride polygon Detektor Centrály je jednašedesáticílový speciál pro normální hledání. Popsané a zaměřené cíle jsou sice na povrchu označeny, ale okolo jsou další klamné povrchové neznačené cíle a sem tam neznačená železa v blízkosti barev. Je to polygon pro zkušenější hledače, kteří si k nám přicházejí zkusit detektor co si chtějí na prodejně koupit, a nebo se chtějí poradit o obsluze našich detektorů a o hledání obecně. A nebo - pro výuku. Jak je libo. Volná jízda.

  Povrch polygonu vypadal loni na jaře takhle, cíle jsou v zemi už tedy déle, asi rok.

  Toto je první díl seriálu, a aby to nebylo dlouhé, hned začneme. Jedna malá poznámka: My samozřejmě máme „book“, mapu polygonu, kde je co, ale dávat ji sem nebudeme. Čísla, která zde vidíte, u cílů, jsou naše pracovní čísla, nenavazují v číselné ani jiné řadě, ani v řadě na zemi. Nejde ani tak, tentokrát, o to zda najdete všechny cíle, ale o to, jak si se svým detektorem rozumíte. K tomu Vám chceme pomoci.

 Cíl číslo 24 je slitinový CuZn 1 heller, hloubka 24cm, leží na plocho. Je pěkně zarušen kouskem armatury a střihem z kovotěsu. Takže už na tomhle cíli si je možné zkusit, co je vlastně z detektoru vyluzováno za zvuky, nebo co nám konstruktéři navrhují na displeji, a co už nekopeme, a v tomto případě zcela jednoznačně přecházíme.

 Cíl číslo 37 je stejná mince jako cíl číslo 24, RU slitinový CuZn 1 heller, je ve stejné hloubce, ale je našikmo. Separačně je zarušen mírněji, ale v podobném stylu. Co tím myslíme že když je mince na hraně, našikmo, ukazuje následující fotografie.

Uložení mince - ukázka polohy na plocho a na hraně.

Cíl číslo 31 je klasický měďák, ½ Kreuzer, leží v hloubce 30 centimetrů, což je docela pěkná hloubka, a je naplocho. No a protože by to bylo moc lehké a nuda, tak už dále informace o zarušení tady pro náš Free Ride polygon uvádět nebudeme. Je to pro zábavu, předesílám.

Cíl číslo 25 je 2 haléř RU, klasická slitinová mince CuZnSn, leží na šikmo v hloubce 30cm.

Cíl číslo 11 je 1 Kreuzer 1800, zase klasická měděné mince, každý si určitě pamatuje první kterou našel, a tahle je v hloubce 33 centimetrů a leží naplocho.

Cíl číslo 39 je zase 1 Kreuzer, ale verze 1777, čili těžší kousek, a měďák leží ve 27 centimetrech na šikmo. Pokud se dobře vzpomínám, nejlíp zvoní jenom z jednoho směru... To je další věc, známá uložení Vám mohou pomoci rozpoznat i takové cíle, které celá řada hledačů prostě nedostatečnou hledací technikou a chybnými návyky nekompromisně a spokojeně přechází. Tady je asi jakým detektorem úplně jedno.

Přehledka zakopaných cílů - včetně stavů a poškození časem.

Cíl číslo 29 je Cu 1 kreuzer 1800, uložen naplocho v 27 centimetrech.

Cíl číslo 19 je RU mincička 5/10 Kreuzer, která leží na šikmo v něžné hloubce 20 centimetrů.

Cíl číslo 16, to je silně zapatinovaný 1 haléř, z takového typického kyselého pole, kde se hnojilo, a hnojí pořád, a mince se tam rozpadají, vlastně všechno, takřka před očima. Takové to pěstování v elektrolytu tam probíhá. A cíl leží naplocho v sedmnácti centimetrech. Už tady můžete na pár cílech srovnávat vliv půdy - čili stavu - a vše co dokáže v tak těžkých podmínkách detektor zjistit, a štelovat si, aby zjistil více...

Cíl číslo 13 je touha hledačů, čili depot. Mezi sedmi kusy mincí na jedné kupičce jsou 2 haléře, jedno haléře, a půlkrejcary. Zase v mědi a slitinách. Všechny mince jsou na hraně, a jsou 30 centimetrů hluboko těsně vedle sebe, ale ne úplně na sobě.

Cíl číslo 3 je hlava kovaného hřebu. To je také dobré slyšet, co to je, jak to zní, taková je realita. Je v osmnácti centimetrech hlavou nahoru.

Identifikace cílů pracovními čísly - pro Vaši snažší orientaci co je tedy co.

Cíl číslo 35 je zase hlava hřebu, je ale jinak položený, ale tohle jsou velké kompaktní cíle, tam to je skoro jedno jak budou, ale někomu to může ukázat rozdíly, protože povrch strany je jiný. Hloubka 22.

Cíl číslo 30 je velký měděný 15 Kreuzer, zvaný ševcák, ve stavu jako jich je hodně, a navíc dírou, jak ho někam přitloukli, aby ukázali že už není platný, po měně. Je na plocho, v hloubce 32 centimetrů, a už bude asi zase dostávat nezdravou zelenou barvu.

Jsme na konci prvního dílu představení našeho Free Ride polygonu, spíše výukové pomůcky pro hledače s našimi značkovými detektory. Polygon je přímo u prodejny Detektor Centrála.