Free Ride polygon - třetí díl

23.02.2013 06:31

Ono je jednoduché říct, že když nevím, tak kopu. V určitých situacích něco na tom je, ale argument pro dovednost hledače a jeho přístroje to asi úplně nejsilnější nebude. Jistě, v pochybnostech... ale dělat to vždycky, když prostě můžete vědět víc? Ale na co potom tam máme ty displeje, a ty tóny, vždyť by stačila žárovička, klaxón, vyšlo by to na pár šupů a cena zařízení by hezky poklesla. Takže když to tam máme, číselníky, grafouny, modulované tóny nebo mnohotóny, a zařízení má dokonce i dosah a separaci a nemlčí pro klid hledače když neví, nepípá nebo nepíše, tak si můžeme zkusit pár dalších cílů našeho polygonu. Jak již mnohokrát řečeno, je určen pro zdokonolavání hledačů pracujících s našimi značkovými detektory, a k zábavě nad cílem. A nepopíráme věkovitou pravdu, že jediná 100% ní diskriminace je oko. Pojďme na další díl popisu Free Ride polygonu Detektor Centrály. To znamená polygonu pro volné detekování a identifikaci síle.

 

  Cíl číslo 12 je klasická až profláknutá 1 koruna 1944, se slušnou patinou, která je uložená na hraně v patnácti centimetrech. Co to znamená nahraně jsme popsali v prvním díle seriálu o Free Ride polygonu.

  Cíl číslo 32 je hliníková poválečná koruna v 25 mi centimetrech naplocho. Překvapivě se na ní občas nedaří, jde někdy detekovat jen ze dvou stran. Je tam asi ještě něco :-)

  Cíl číslo 381 je kulka - olověná -  úplně naplocho v hloubce 27 centimetrů. Běžná kulka, běžná hloubka, jenom že to není v sterilním terénu, ale v ukázkovém standardním terénu, kde nálezy pořád ještě budou, neboť je hledači neumí nalézt.

  Cíl číslo 18 je 5 haléřů, hliníkových, těžko poznat i lva, zase klasika, ale je na hraně. Hloubka 24 centimetrů. Je to slitina, a není v extra stavu, patina dělá divy, to mi věřte. No a vzhledem k moderním trendům řepkového a kukuřičného zemědělství budou nálezy stále více sežrané, a co hledači nenajdou, vezme elektrolyt prolévaných polí.

  Cíl číslo 15 je pěkný kus podkovy. Kdo chvíli hledá tak ví, že železo s dírou mate. Podkova má děr po hřebech většinou dost, tak také mate dost. Tedy, existují hledači, kteří si věří, že přeci vždy na rozdíl od těch ostatních železo nekopou a poznají to. Tak tady jedno je. Hloubka 18, a u podkovy je jedno, jestli na plocho je nebo je na hraně. Je to prostě kus kovu. Cíl slouží podobně jako ostatní želízka hlavně k ověření, jak nízko tlačit diskriminaci, aby to mělo ještě smysl.

  Cíl číslo 81 je pěkný nastřelovací ocelový hřebík. Mate slušně. Je to spíš námět k přemýšlení, když už ho identifikujete v zarušení. Je totiž 30 cm hluboko. Já vím, že tohle nehledá nikdo, ale překvapivě to také málo kdo dokáže detekovat.

  Cíl číslo 80 je klasický nechtěný cíl, a to bouřková spona. No to jsem zvědavý, kdo jí odliší od jednokreuzeru :-). Je 14 centimetrů hluboko. Leží na plocho.

  Cíl číslo 401 je 5 haléřů, první republika, ve stavu hodně zalepeném patinou našich opukových polí. Hloubka 15 centimetrů není nic strašného. Ale je opravdu úplně na hraně. Dává i ten dvojitý pípanec. Tedy, asi jak komu a jak s čim. Je typický tím,že se špatně detekuje kde tedy pod tou zemí je, a je to zajímavý cíl.

  Cíl číslo 6 je odznak. Original stylová polská fake, imitace něčeho co má vypadat jako wehrmacht, těžko říct co soused slovan měl tím výrobkem na mysli. Ale účel plní hmotou, materiálem i strukturou dokonale. Hloubka 28 centimetrů, a to už stojí za pokus.

  Cíl číslo 26 je rozpláclá kule z předovky 1866, čili nález který se občas nechá najít, i se hledá. Hloubka je 22 centimetrů, a mělo by to být snadné.

  Cíl číslo 14 je želízko, hlava kovaného hřebíku, a to v hloubce 20 centimetrů. Je to opět kontrolní cíl pro ověření nastavení detektoru a jeho parametrů. Nic víc, nic míň.

  Všechny cíle jsou maličkých hloubkách, do deseti patnácti centimetrů, zarušené, a tady na Free Ride polygonu spíše více než méně. Ti kousek hliníku, tu kousek želízka, tam kousek drátku.... Protože jak se říká, otevřít vršek patří také k dovednostem hledače, pokud to ovšem se svým přístrojem dovede. To chce praxi, neexistují universální neomylné všude dosahové vševidící detektory, all inclusive strojky typu vše smotáno do sekané v jednom kusu, existují ale hledači, kteří se naučí jak na to, aby byli dál než ostatní, a to zcela zdarma, jenom svou dovedností. To podporujeme ze všech sil.