Přírůstky na Polygonu

06.02.2013 21:50

   S blížící se sezónou jsem se rozhodl trochu inovovat polygon na Detektor Centrále. Tenhle týden jsem zakopal trojici stříbrných korun 1893, a jednu 1898. Jak známo, náš polygon je převážně separační, a tomu odpovídá i jeho náročnost.

  Stříbrný hloubkový sektor rozhojnil desítky dalších cílů v různých hloubkách. Takže jak vypadá? No, v panensky čistém terénu, kde lidé asi ani nežili, je hloubka bez rušení civilizačním odpadem nějaká, a vifikundacím v bakelitu neholduji. Tam bude dosah asi i o trochu větší, že... Možná to vyvolá v někom zamyšlení, jak moc musí být cíl zarušený železem a odpadem slyšet, aby ho hledač pomocí svého přístroje zaregistroval.

   Předem chci poznamenat, že tam, jak vidíte na snímcích ten kousek zbytku z překližky je cca v osmi centimetrech slušný kus železa, drátu do betonu. Na místech, kde na obrázcích vidíte ty žluté vnitřky mé oblíbené čokoládičky, tak tam je pod nimi želízko, ten pověstný kovaný hřebíček, zátka od piva taky, v hloubce zase cca 8 centimetrů, aby to dal každý. Díry kde byly ukládány mince a jejich pozice jsou vidět myslím na obrázku dobře.

  Něco informací: Díra, která není doplněna vejcem, je ale vylepšena ve vzdálenosti deset centimetrů v půlkruhu dvěma kousky, opravdu kousíčky, alobalové shnilé folie a dvojicí malých hřebíčků. Je to cíl číslo 1. Hloubka stříbrňáku je třicet, k okraji drátu to je dvacet pět, k jeho středu skoro čtyřicet centimetrů. Mince je naplocho, nejsem úplný necita. Hezký cíl. Ty folie matou krásně, a železo ubírá dosah co může... Rád slýchám hlášku - tam je železo, a železo nekopu.... No jo, ale tady není akorát železo.

  Cíl číslo 2. Je zase vedle u drátu ve stejné vzdálenosti jako cíl číslo 1, a stříbrňák je v hloubce 26 centimetrů. Želízko je v obvyklé hloubce ve vzdálenosti 12 centimetrů. Mince je skoro na stojáka. Tohle je skutečně těžký cíl.

  Trojka je v pohodové hloubce 22 centimetrů, leží pod úhlem na hraně, je datelná, a rušení železem je ve vzdálenosti osmnáct centimetrů, ale želízko krásně kreslí....

  Poslední přírůstek stříbrného separačního hloubkového polygonu je v něžných osmnácti centimetrech, ale železo je jen 14 centimetrů daleko. A mince je skoro kolmo.

  Křemičitý písek dosypů dělá svoje také. V jednom máchnutí nechtěné cíle a jejich signály na hranici přebuzení, a skutečné šusty. Když to dobře jde. Krása. Přitom RU stříbrná koruna není žádný prcek, podle mě.

  Pro vyznavače hardcore hledání, drsné hledače, kteří chodí na lokality tam, kde něco ještě nabeton zbylo, a nejde to najít, je k dispozici ještě železný sedmicentimetrový železný pěkně zkorodovaný kroužek z postroje, který si je možné dát tak blízko k cílům jak je libo.

  Máme k dispozici i snažší cíle. Pokračování popisu polygonu, umístěného přímo u naší prodejny, kde si můžete zkusit naše značkové detektory, bude zase za pár dní. Nezapomeňte si návštěvu dohodnout, nemusíme být vždy na polygonu, nebo na Detektor Centrále, ale také někde v terénu.