Subgramový stříbrný polygon

08.02.2013 20:00

Bílé peníze jsou docela malé mince. Okolo půl gramu, a to už se nechá hledat. Právě ony jsou novým přírůstkem na polygonu Detektor Centrály v Čáslavi. Nejsou tentokrát uloženy nějak hluboko, většina je v podstatě skoro na  povrchu, ale....

  To ALE ale znamená, že to je opět trochu ztížené. Tím myslím, až na jeden cíl, že co do hloubky, to do strany želízko. Nic extrémního tentokrát, jsou to kousky zkorodovaného drátu, plíšky. Nic, co byste chtěli kopat. Na druhou stranu, tohle vylučuje soutěžní polygonové nastavení, nějakou diskriminací použít bude určitě nutné. Polohu klamných cílů ukazují ty žluté schránky na fotce. Tu čokoládičku fakt žeru.

  Klamné cíle nejsou hluboko, do pěti centimetrů. Ještě jedna poznámka, všechny mince jsou tak naplocho jak to šlo, ale vodováhou jsem to nekontroloval. Něco byste chytit teda určitě měli, to jsem si jistý.

  Cíl číslo 1 leží uprostřed stříbrné subgramové sekce polygonu,  a není zarušen jinak než mineralizací a nachozeným pískem z bot. Stříbrňáček je v hloubce osm centimetrů.

  Dvojka je už odrušena želízkem po straně, ve vzdálenosti patnáct centimetrů. Stříbrná mince leží ve hloubce dvanáct centimetrů. Protože jde o skutečně subtilní jednostranné ražby, domnívám se, že tohle bude často rozhodující mince pro další hloubky. Potíže tady, ať už dané výkonem zařízení nebo hledací technikou - každý si to může zkusit svojí hledací rychlostí... - znamenají, že je téměř jistě pro další hloubky nastává už konec všech nadějí.

  Cíl číslo 3 už by měl dělat určitě někomu z ega trhací kalendář, protože je od želízka jen osmnáct centimetrů daleko, želízko je větší než na předchozím stanovišti, a mince je hluboko šestnáct centimetrů. Kdo dá tohle, už je v dobrém průměru, podle mě. Připomínám je, že se nejedná o panensky čistý kousek půdy, s nízkou mineralizací, nebo nějaké jiné umělé podmínky, kde je jenom ta mince v desinfikovaném prostředí...

  Čtyřka už bude jen pro někoho, a něco. A taky to bude chtít nějak. Bílý peníz je naplocho dvacet centimetrů pod zemí a kousek od něj je výraznější kousek mělce uloženého železa ve vzdálenosti dvacet pět centimetrů. Opět je rušivý cíl, hlasitý,  novodobý, jak to na lidem znečištěných lokalitách bývá. A lidi ztrácejí víc, když jich je pohromadě víc. Bohužel ale nejenom mince.

     Cílem číslo pět doporučujeme tuto sekci uzavřít. Pokud se dostanete až sem, a vydýcháte separaci, diskriminaci a tím ovlivněnou hloubku, je tady další bílý penízek. Dvacet čtyři centimetrů je na takovouhle minci už docela dost, a to i v naprosto čistém prostředí. Takřka v ideálních podmínkách. Pro VLF detektor, jistě. Pulzní detektory kovu by mohly dávat více, ale zase, jak které, protože:  Železo objevíte ve vzdálenosti čtvrt metru, a tohle osazení cíle malým stříbrňákem ověřitelně „pípnout“, to bude opravdu dobrý výkon.

  Rád bych ještě poznamenal, že budete určitě chodit jako vyspělí hledači na sluchátka, mám někde rozdvojku a další 32 ohmová sluchátka pro ověření kamarádem budou k dispozici, s dostatečně dlouhým kabelem.

  Můžete se ale spolehnout, že budete mít pro svoje pokusy soukromí, nechceme nikoho stresovat. Když budete chtít, povoláte si nás zpoza buku... No on to je teda jiný strom, kapaliny z jeho plodů bývají semo tamo ve sklepě.

  K vyzkoušení se stačí s námi dohodnout, a pro naše značkové detektory ve Vašich rukách uděláme co budeme moci. Nějaký trik se vždy najde, s radostí se podělíme. Těšíme se, že se dobře pobavíte, protože hledání není jen o nálezech, ale také o dovednosti hledače, potěšení z vlastních schopnosti detektor kovu ovládat. A právě proto, abyste se mohli zdokonalit, je polygon vybudovaný.