Trstenická stezka – cesta přes Čechy na Moravu

09.01.2018 19:22

Od Kolína až po Litomyšl a končí v městě Olomouc. Pokud jste schopni samostatně usuzovat, a je vám jasné, že neexistují geodeticky přesné staré mapy, tak to bude pro vás to pravé vodítko. Umožní při hledání s detektory kovu poznávat krajinu, a dozvíte se i osudech předků, o jejich odkazu.  Knížka se přesně jmenuje Tajemství Trstenické stezky, autory jsou Vladimír a Zdenka Rozehnalovi.

Literatura doporučená DETEKTOR CENTRÁLA, detektory kovu 01 Literatura doporučená DETEKTOR CENTRÁLA, detektory kovu 02

   Pokud svůj detektor kovu používáte k společensky zodpovědnému poznávání historie, jistě narazíte na staré mapy. Přemýšlíte, zda je vaše vášeň porovnatelná s jinou lidskou činností, při které mohou lidé na historii při zemní práci narazit. Jistě, výkopy všeho druhu překryjí svým dosahem jakoukoliv činnost hledačů s detektory kovu. Musíte se ptát sami sebe, můžu tady kopat? A hlodá ve vás to povědomí o desítkách tisíc každoročních staveb a stavbiček, kde se vykopaná země ztratí bez jakéhokoliv zkoumání, u kterých se leckdo tváří, že tam nic nebylo. Kdo ví, přemýšlejte. Ale co ta knížka?

Literatura doporučená DETEKTOR CENTRÁLA, detektory kovu 03 Literatura doporučená DETEKTOR CENTRÁLA, detektory kovu 04

  V téhle souvislosti vám dá informaci o přírodních útvarech, které jsou chráněné, kde prosím zdvořile, nebudete kopat. Viďte. Mimo mapek průchodu stezky krajinou najdete v publikaci řadu fotografií. Ty ukazují jedinečnost regionu na památkách a jejich zasazení do krajiny. A stezce samotné. Kniha je rozdělena do osmi etap, a poslouží jistě jako námět pro kratší i delší rodinné výlety. Na Libici, na Vraclav, na Ostrý kámen, ty na vás určitě zanechají dojem.

Literatura doporučená DETEKTOR CENTRÁLA, detektory kovu 05 Literatura doporučená DETEKTOR CENTRÁLA, detektory kovu 06

Prosím, na řadu míst s detektorem nechoďte, pokud si vážíte sami sebe, jako potomka kulturní tradice osvíceného Evropanství. Nehledejte v tom žádný moralismus, to je prostě slušnost.

 Literatura doporučená DETEKTOR CENTRÁLA, detektory kovu 07 Literatura doporučená DETEKTOR CENTRÁLA, detektory kovu 08

Tajemství Trstenické stezky je bezva knížka, přes 250 stran, které dokáží vyvolat představivost, zasnít se, uvolnit napětí. To dobré knížky dělají. K doptání kde sehnat na www.e-smile.cz. Vydalo E-Smile CZ, vydavatelství Ing. Lukáš Zeman. Obsahuje mapky, fotky, rejstřík a také seznam další literatury.

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA 

Literatura doporučená DETEKTOR CENTRÁLA, detektory kovu 09 Literatura doporučená DETEKTOR CENTRÁLA, detektory kovu 10

Osvědčené začátečnické detektory

TIP! Začátečnický bestseller LP ZERO 30

Opravdový bestseller, oblíbený a žádaný začátečnický detektor kovu. Detektory kovů LP ZERO 30 byly vyvinuty speciálně pro tuzemské hledání, ve spolupráci se společností Golden Mask. Ta se zaměřuje na pokročilé vysocevýkonné analogy pro nejnáročnější uživatele, kteří požadují hlavně a jednoznačně a...

Výborný nápad - detektor jako dárek!

Tohle je v současnosti nejprodávanější detektor kovu pro začátečníky v nabídce značkových detektorů kovů e-shopu DETEKTOR CENTRÁLA. Už jste se dostali k rozhodnutí, těšíte se, a bude se tedy hledat!S Bounty Hunter Quick Draw Pro evidentně neuděláte chybu. Má výborně pochopitelnou tónovou odezvu,...